Ohlášky

Neděle 12. listopadu 2017                                           Neděle 32. v Mezidobí

PONDĚLÍ – památka sv. Anežky České, panny

PÁTEK – památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice

NEDĚLE – 33. v Mezidobí

Paní Kalabusová vybírá v Chropyni příspěvky na Rádio Proglas.

V příštím týdnu nebude výuka náboženství v Chropyni na ZŠ Fučíkova.

Mše sv. za zemřelé kněze děkanátu bude v kostela P. Marie v Kroměříži ve čtvrtek 16. listopadu v 8:00 hod. dopoledne.

Na Pohádkový víkend zve Centrum pro rodinný život Olomouc do Kroměříže ve dnech 17. – 19. listopadu 2017. Je určen pro seniory s vnoučaty. Hlásit se můžete u Markéty Matlochové, podrobnosti jsou na plakátku.

Vánoční hvězdy se budou prodávat v neděli 26. listopadu po mší sv. před kostelem. Prodej zajišťuje sdružení Šance a výtěžek je určen na podporu léčby dětí s hematologickým a onkologickým onemocněním při fakultní nemocnici Olomouc.

Farnost Morkovice srdečně zve na: Adventní duchovní obnovu s trvalým jáhnem Mgr. Janem Špilarem. Na Téma: Dítě Ježíš v nás – o vztazích v rodině v sobotu 2. prosince 2017 v 9:00 hod. Kulturní dům Pačlavice. Vstupné dobrovolné, oběd 100 Kč. Více na plakátku.

Nadační fond Credo a ŘKF Kroměříž srdečně zve na Adventní duchovní obnovu s Mons. Josefem Nuzíkem, pomocným biskupem olomouckým v sobotu 9. prosince na AG Kroměříž. Více plakátky, nebo www.credonadacnifond.cz

Objednané kalendáře je možno zakoupit v sakristii kostelů.

Charita Kojetín hledá 3 pracovnice na plný a zkrácený pracovní úvazek na pozici: pracovnice v sociálních službách, pro nově vznikající Odlehčovací služby. Podrobnosti na plakátku, nebo na http://www.kojetin.charita.cz/

Pamatujme ve svých modlitbách na pronásledované křesťany především v Sýrii.

Ke svátosti smíření lze přistoupit každý všední den 20 minut přede mší svatou nebo kdykoliv po osobní domluvě s knězem.

Jiří Putala