Ohlášky

PONDĚLÍ – svátek sv. Vojtěcha, biskupa a mučedníka

STŘEDA – svátek sv. Marka, evangelisty

NEDĚLE – 5. velikonoční

Žehnání polí při příležitosti svátku sv. Marka bude v Břestě v neděli 22. dubna v 16 hod. v kostele s následným průvodem na Rajčudu.

V Chropyni a Kyselovicích bude na závěr mše sv. požehnání půdy.

Farní buňky v Přerově srdečně zvou na Večer chval v pátek 27. dubna 2018 do 19:30 v kostele sv. Vavřince v Přerově.

Farnost Kvasice a místní Hnutí modliteb matek vás společně zvou na Modlitební setkání matek v kostele P. Marie a sv. Jana Nepomuckého v Kvasicích v sobotu 28. dubna 2018.

Program začíná v 10:00 h modlitbou růžence a příležitostí ke sv. smíření, v 10:30 h je mše sv. (P. Marek Jarosz) s žehnáním obětních svící a průvodem matek. Po mši sv. bude ještě adorace s požehnání a posezením na faře. Srdečně zveme všechny maminky k prožití společenství a k modlitbám za své děti.

Sarkandrovská pouť smíření z Holešova na sv. Hostýn bude v sobotu 5. května 2018. Pouť je připravena v historizujícím stylu. Více na plakátu.

Cyklo pouť z Chropyně do Dubu a případně na sv. Kopeček plánujeme v pondělí 8. května. Předběžný odjezd bude v 7:30 hodin od kostela.

Pouť do Křtin autobusem s farností Břest bude v sobotu 12. května 2018. Poutní mše sv. je ve Křtinách v 10:30 hod., autobus zastaví v Břestě (obě zastávky) 6:55, Žalkovice u Ob. Úřadu 7:00 hod., Kyselovice 7:05 (u kostela), Chropyně 7:10 (u kostela). Pozor autobus pojede dřív, než bylo původně plánováno. Cena 200 Kč, přihlásit se a zaplatit můžete: Břest – pí Dlabajová, Žalkovice – pí Otáhalíková, Kyselovice – pí Horáková, Chropyně – P. Jiří.

Farnost Zubří nabízí poslední volná místa na Pouť do San Giovanni Rotondo a Říma. Termín 13. – 20. května 2018, cena 9.200 Kč. Podrobnosti na plakátku.

Pouť na Turzovku pořádá Sbor z Kyselovic a zve další zájemce.  Pojede se osobními auty v pátek 18. května. Mše sv. je v poutním kostela P. Marie na hoře Živčáková v 11:00 hod.

Arcibiskupství olomoucké 1. září 2018 otevírá novou Střední odbornou školu svatého Jana Boska v Kroměříži se zaměřením na lesnictví a zemědělství s učebními obory: Lesní mechanizátor, Opravář lesních strojů a Zemědělec – farmář. Pro absolventy připravujeme nástavbové studium k získání maturity.

Škola dává důraz na poctivost, profesionalitu, čestnost, profesní hrdost a spolehlivost.

O internát a celý výchovný proces se budou starat Salesiáni dona Boska.

Přihlášku je možno podat do 20. dubna 2018 a to i v případě, že už jste odeslali přihlášky na jiné školy. Více informací v letáku, nebo Mgr. Vyvozilová, Arcibiskupství Olomouc, tel 587 405 243, e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Arcibiskupství olomoucké zřídilo webové stránky (nejen) pro lektory a kněze „Kultura slova.“ Na stránkách jsou různé materiály a informace a také nahrávky biblických čtení na neděli. Adresa stránek je: http://www.kulturaslova.cz/

Ke svátosti smíření lze přistoupit každý všední den 20 minut přede mší svatou nebo kdykoliv po osobní domluvě s knězem.

Jiří Putala